O patternech skinů na zbraních

  pattern    skin    nože   

Tentokrát se blíže podíváme na takzvané patterny skinů. O patternech jsme se již mohli něco na internetu dočíst, a to zejména o patternech nožů, u kterých kvalita jednotlivých patternů dokáže výrazně ovlivnit cenu daného nože. My se dnes však podíváme i na patterny zbraní, vysvětlíme si, co to patterny jsou, u kterých skinů si na ně máme dávat pozor, u kterých skinů dokáží ovlivnit cenu zbraně a ukážeme si i nějaké patternové kuriozity.

Co to je pattern?

Pattern skinu je textura, ze které se vzhled skinu náhodně generuje. Co tedy hra udělá je to, že do textury vloží obrys zbraně určitým způsobem, který není vždy stejný, a tak stvoří pokaždé trochu jinak vypadající skin. To je tedy důvod, proč některé skiny stejné kvality a opotřebené mohou vypadat tak odlišně (nepočítáme-li odlišně generované opotřebení (tj. různě výrazné nebo jinak umístěné škrábance na zbrani stejné míry opotřebení), o kterém se lze dozvědět v článku o nakupování zbraní nebo o zbraních samotných.

 

U některých skinů jsou změny při různém posunutí na texture znatelnější než u jiných. K těm nejvíce znatelným změnám dochází hlavně u skinů duhových, do kterých lze počítat například všechny Case Hardened skiny, Fade skiny, nebo Doppler skiny. Druhou hodně výraznou patternovou kategorií jsou skiny s nepravidelným vzorkem na textuře, jako jsou skiny Slaughter, Sandstorm, nebo Kami. Při prodeji a nákupu těchto skinů musíme mít tedy na paměti i měřítko různých patternů, a to pak zahrnovat do ceny celé zbraně. Cena bývá však znatelněji ovlivněna spíše u drahých skinů jako jsou napříkad některé nože, nebo AK-47. U zbraní jako Galil, nebo brokovnice se se zvýšením ceny kvůli patternu setkáme pouze zřídkakdy.

 

Podívejme se tedy na některé příklady patternů, které jsem výše zmínila. Ukážeme si patterny, které jsou považovány za vzácné, ale i ty, které já sama považuji za výjimečné, vtipné, nebo jinak zvláštní.

 

1) CASE HARDENED PATTERN

Tyto patterny můžeme najít na AK-47, FiveSeven a mnoha nožích. Case hardening neboli cementování je ve skutečnosti metalurgický proces, při kterém se zvyšuje povrchová tvrdost kovu přidáním uhlíku. Jedná se o náročný proces, při kterém vzniká v příznivých podmínkách na povrchu zbraně mimo jiné i duhový efekt.

 

- MODRÝ

Ten nejcennější a nejžádanější pattern, který si člověk u skinů Case Hardened může přát, je skin, který obsahuje velké množství modré barvy. Jsou hráči, kteří jsou schopni za výrazně modrý skin zaplatit velké množství peněz. Modrým Case Hardened skinům s majoritním podílem modré se říká také Modré drahokamy (Blue Gems). Jejich cena se odvíjí od odstínu modré barvy(sytá vs. mdlá), umístění barvy (modřejší při hře - zadní a horní část zbraně vs. a jejího procentuálního podílu na zbrani.

 

- ZLATÝ

Druhý nejvzácnější pattern, se kterým se u Case Hardened skinů můžeme setkat, je zlatý pattern. Na obrázku je jediné opravdu 95+% a plně zlaté AK-47 Case Hardened, které jsem na Steamu dokázala najít a pod tímto screenem ze hry jsou za něj držiteli tohoto skinu nabízeny stovky klíčů. Já sama nepovažuji tento skin za nijak atraktivní, avšak chápu tradici zlatých AK a Desert Eaglů a je celkem pochopitelné, že ve hře, která jinak zlatý skin nenabízí, po podobném skinu touží mnoho hráčů. Pozor na častou chybu, které se dopouští mnoho lidí, a to na záměnu syté zlatožluté barvy za stříbrnou barvu, která se v Case Hardened skinech vyskytuje a je považována za nejméně atraktivní a nejlevnější barvu.

 

- DUHOVÝ S FIALOVOU

Třetím nejžádanějším patternem v pořadí je duhový. Duhový je téměř každý Case Hardened pattern, avšak je zvykem, že čím více modrých, fialových a červených barev se na zbrani nachází, tím je zbraň cennější. Já sama mám slabost pro duhové zbraně s velkým podílem fialové (na obrázku jsou mé AK a FiveSeven).

 

- STŘÍBRNÝ

Nejméně ceněný a nejméně vyhledávaný pattern m stříbrnou barvu, někdy mixovaná s menšími ostrůvky zlaté a modré barvy. Pokud si kupujete FiveSeven nebo nůž, téměř vždy najdete u nejlevnějších nabídek po prohlédnutí ve hře skiny s velkým podílem stříbrné a malou rozmanitostí barev. Pozor, nepleťte si stříbrnou barvu se zlatou!

Tak, jak jsem vám Case Hardened skiny seřadila já, tak jsou žádány majoritou hráčů. A jelikož jsou seřazeny podle jejich žádanosti, což není objektivní faktor, je možné se setkat s hráči, kteří mají na svůj skin specifické přání. Například jeden streamer hledal dlouho Case Hardened nůž, AK-47 a Five Seven zcela stříbrné v zadní části zbrani a modré u hlavně nebo u špičky nože a byl za takový skin ochoten zaplatit více peněz než například za skin zcela modrý. Nelze tedy stoprocentně předvídat, jakou cenu má právě ten váš skin. Přesto pokud máte ve svém inventáři zcela modré AK-47, právě jste se dozvěděli, že je vaše AK pro velký počet hráčů cennější než jakýkoliv nůž.

 

2) FADE PATTERN

Ve hře najdeme mnoho patternů Fade: Fade, Amber Fade, Acid Fade a Marble Fade. Ukážeme si, jak u těchto skinů rozlišit, který pattern je považován za lepší.

 

- VÍCE vs. MÉNĚ FADE

V případě těchto patternů platí, že čím více barev vidíme, tím je daný pattern žádanější a tedy cennější. Na následujících obrázcích vidíme různé typy Fade skinů. Obrázek nalevo je vždy méně cenný než ten vpravo. Na levém obrázku vidíme vždy stejný skin stejného opotřebení, jehož pattern obsahuje méně barev (2-3) než ten na obrázku vpravo (3+).

 

- KARAMBIT FADE

Jediný Fade skin, u kterého neplatí pravidlo více barev - lepší skin, je Karambit Fade. U toho platí pravidlo, že čím více je na skinu fialové barvy, tím méně žádaný a vzácný je (viz levý obrázek). Čím více je pak na noži zlaté a růžové, tím vzácnější a cennější pak nůž je (viz obrázek vpravo).

 

3) KAMI PATTERN

Kami pattern patří do druhé kategorie skinů s patternem, tedy obsahuje nepravidelnou texturu, jež je u FiveSeven vzadu na zbrani zrcadlově převrácená a tvoří tak v některých případech zajímavé obrazce. Našla jsem několik zajímavých FiveSeven, z nichž je podle všeho nejžádanější zbraň s vzorkem připomínajícím nahé ženské partie. Jen se podívejte na screeny ze hry:

 

1) "Where are your panties, ma´m?" Cameltoe

2) "Stick it in"

3) "I´m waving you!"

4) Buddha

5) Movember tribute

6) Bulldog

7) "Always happy to see you!"

8) "Don´t go there, plz!"

 

4) SANDSTORM PATTERN

Sandstorm pattern je jeden z nejrozmanitějších patternů ve hře. Lze zobecnit na tři základni podoby, které lze na Steam marketu v různých menších obměnách zakoupit: Béžový, béžovo-fialový a fialový, z nichž je právě ten fialový nejvzácnější a mnoho hráčů je ochotno i za něj připlatit.

 

5) OSTATNÍ PATTERNY NA NOŽÍCH

U nožů se skiny Slaughter, Crimson Web, nebo Doppler je často pattern jedním z hlavních měřítek jeho ceny. U těchto nožů však nerozhoduje jen typ patternu, ale i jeho umístění na noži, přičemž je horní strana nože důležitější, než spodní strana a centrovaný pattern je vzácnější než pattern na kraji nože.

 

- SLAUGHTER

Pro někoho mohou být patterny na noži Slaughter celkem překvapením. Jedná se totiž o nůže s nejrozmanitějším patternem vůbec. Ty nejzákladnější typy patternů jsem se snažila najít a shrnout do dvou obrázků. Patterny jsem seřadila od nejméně vzácného (bez patternu, zebra) až k nejvzácnějšímu (diamant, diamant se srdcem).

0) No pattern - bez patternu

1) Zebra stripes - zebrovaný

2) Panda/Clown face - panda/klaun

3+4) Kitty (diamond shaped) - kočička

5+6) Angel - anděl

7) Butterfly - motýlek

8) Phoenix - fénix

9) Heart and Dogbone - psí kost + srdce

10) Heart - srdce

11) Diamond in the center and heart on the bottom - diamant na středu, srdce na spodní části

12) Diamond and two hearts - diamant a dvě srdce

 

- CRIMSON WEB

Žádanost Crimson Web nožů závisí na počtu středů pavoučích sítí a jejich vykreslení na noži. Našla jsem pro názornost pár obrázků, které jsem seřadila podle žádanosti od nejméně žádaného (1) k nejžádnanějšímu (4). Samozřejmě mezi sebou nelze srovnávat velké nože jako Bayonet s malými jako Karambit, na které se tolik sítí nevejde. Proto je tedy výskyt dvou středů sítí na Karambitu vzácnější než na Bayonetu.

1) bez žádného středu sítě

2) jeden střed sítě

3) dva středy sítě

4) tři a více středů sítě

 

- DOPPLER

Doppler je jeden z nejzvláštnějších skinů na nože, které ve hře jsou. Při dropu z bedny, nebo při kupování nože se můžeme setkat se sedmi různými patterny Doppler nožů:

1) Běžný - Phase 1-4 Phase Doppler patterny jsou černé kombinované s červenou a modrou barvou.

2) Neobvyklý - Sapphirre and Ruby - Safír a rubín Safír je zářivě modrý pattern a rubín je zářivě rudý pattern.

3) Vzácný - Black Pearl - Černá perla Čistě fialový pattern bez jakékoliv příměsi černé, ani odstínů modré a červené.

 

6) JINÉ PATTERNY

Někdy se dají objevit zajímavé patterny i na méně tradičních patternech: FiveSeven Nightshade (srdce) a Desert Eagle Hypnotic (oko):

 

 

Doufám, že vám některé mé tipy pomohou v budoucnu s rozhodováním při koupi skinu s patternem, nebo vám alespoň trochu rozšířil obzory :)

 

Jakékoliv doplnění/opravy tohoto článku z vaší strany jsou žádoucí!

Zdroj článku: http://steamcommunity.com/id/frizzocsgo, http://csgoxchange.com/

Diskuze

Žádné komentáře
Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet
;